Mogyoróvajas-Mandulás Keksz
Már régen posztoltam, de mentségemre szóljon, hogy a világ legcsodálatosabb dolga történt velem: anyuka lettem és van egy gyönyörű, lassan 5 hónapos kis csodám, aki lefoglalja az egész napomat. ❤️
Viszont ilyenkor sem feledkezem meg az egészséges étkezésről és természetesen nem maradnak el a finomságok, egészséges “nasik” sem. Két altatás között egy bögre forró kávé mellé igazán léleksimogató tud lenni egy ilyen csupa-csokis, mandulás keksz.
A mogyoróvajas-mandulás keksz alapja mandulaliszt, így gluténmentes, továbbá nem tartalmaz hozzáadott cukrot és tejet sem.
Hozzávalók:
- 100g Vegán, cukormentes 70% -os kakaós étcsokoládé
- 160g mogyoróvaj
- 100g mandulaliszt
- 40g Holland kakaópor
- Fél teáskanál szódabikarbóna
- Tetszés szerinti por alapú édesítőszer
- Csipet só
- 1 teáskanál vanília kivonat
A sütőt előmelegítjük 180 fokra. A csokoládét gőz felett felolvasztjuk, majd hozzáöntjük a már kimért mogyoróvajhoz. Ezután hozzáadjuk a vanília kivonatot is.
Kimérjük a száraz hozzávalókat, majd fokozatosan adagoljuk a mogyoróvajas masszához.
A végén egy nagyon masszív, ragadós keksz alapot kapunk.
Enyhén nedves kézzel egyforma gombócokat formázunk, melyeket sütőpapírral kibélelt tepsibe helyezünk, egymástól kellő távolságra, ugyanis utólag kézzel lelapítjuk őket.
Nagyjából 12-15 perc alatt készre sülnek.
Jó étvágyat!
Ha elkészítetted ezt a receptet, akkor ne felejtsd el megjelölni Instagramon 🙂